UK-lang RU-lang

котли на біопаливі

енергетична незалежність

наш досвід - це вигідно

Київська обл. м. Миронівка, вул. Гагаріна, 2

realizovani-proect pfoto 1

Основні конструктивні елементи будівлі

Існуюча будівля котельні, що підлягала реконструкції, та існуюча цегляна димовідвідна труба, Н = 36 м, знаходяться в центральній частині міста Миронівка, Київської області, по вулиці Гагаріна, 2. Існуюча будівля котельні одноповерхова, прямокутної конфігурації в плані, в вісях «5-6» - триповерхова, габаритними розмірами 30 х 12 м, висота приміщень 6,40 та 9,06 м. Конструктивною основою споруди є просторова система, яку складають поздовжні несучі стіни, об’єднанні в єдину просторову систему фермами, на які опираються плити перекриття. Просторова жорсткість та міцність будівлі забезпечується сумісною роботою фундаментів, стін, ферм, та плит перекриття.


Конструкції існуючої будівлі

Фундаменти - стовпчасті із збірних бетонних блоків та залізобетонних плит. Зовнішні стіни - із керамічної цегли. Каркас будівлі - колони-пілястри із керамічної цегли, ферми покриття - збірні залізобетонні елементи, плити покриття - збірні залізобетонні, шириною1500 мм. Дах - двоскатний, покрівля - двохшарова руберойдна. Підлога - бетонна. Двері і вікна-дерев’яні. Ворота-металеві. Перемички - залізобетонні збірні. Внутрішнє оздоблення - побілка вапняним розчином. При візуальному огляді встановлено, що основні конструктивні елементи існуючої котельні знаходяться у задовільному стані і придатні для подальшої експлуатації. В існуючому приміщенні котельного залу влаштовані віконні прорізи в кількості 6 шт., загальною площею 92 м2, що задовольняє вимогам ДБН В.2.5-28-2006.


В зв’язку з реконструкцією котельні проектом передбачено:

  • встановлення в існуючому приміщенні котла КВм (а) - 0,82 на біопаливі (лушпиння соняшнику);
  • виконання фундаментів під котел та підсилення підлоги під котельне обладнання;
  • пробивання в існуючих стінах отворів для проходження інженерних комунікацій;
  • демонтування та переміщення існуючої операторської.

Завантаження та розвантаження котла з причепу автомобіля виконувалося за допомогою автокрану. Встановлення котла в приміщенні котельного залу здійснювалося за допомогою платформи для транспортування крізь існуючі ворота. Розрахунковий термін експлуатації котла складає не менше 20 років. Застосування вантажопідйомних механізмів проектом не передбачалося. Вузли обладнання, арматури, вагою більше 50 кг, при виконанні монтажних робіт не використовувалися. Монтажні роботи, наладка технічного обладнання та інженерного забезпечення виконувалися підприємствами, що мають відповідну ліцензію на виконання цих робіт.


Тепломеханічна частина

Котельня призначена для опалення приміщень міської ради, військомату, будинку культури та житла м. Миронівка, Київської області та відноситься до другої категорії по надійності відпущення тепла. Проектом передбачалося встановлення котла КВм(а) - 0,82. Паливо - лушпиння соняшнику, згідно ДСТУ 7123:2009. Проектна потужність котельні складає - 0,82 МВт. Відведення димових газів від запроектованого котла КВм(а) - 0,82 здійснюється через димосос, який входить в комплект котла, газоходом діаметром 300/360 мм в існуючу цегляну димову трубу висотою 36 м. Теплоносій для систем опалення і вентиляції - вода з параметрами: Т1=95°С; Т2=70°С. Тиску мережі: у подавальному трубопроводі Т1 — 3,5 кгс/см2; у зворотному трубопроводі Т2 - 3,0 кгс/см2. розрахунковий ККД котла - 81%. поверхня нагріву котла - 35 м2 об’єм водогрійного котла - 3,25 м3 Система теплопостачання - 2-х трубна закрита. Регулювання відпущення тепла - центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратами палива згідно заданої внутрішньої температури повітря.


Теплова схема котельні

Вода із водопроводу подається до баку запасу сирої води, потім існуючими насосами до існуючої водопідготовки ХВО першої та другої ступенів, хімочищена вода направляється на підживлення системи теплопостачання. Існуючими мережевими насосами ЗК-9м та N КР - 6 зворотня вода Т=60°С подається до котла, де гріється до Т=90°С і надається в систему теплопостачання. Для забезпечення температури зворотної води не нижче 60°С на вході в котел, передбачено встановлення циркуляційного насосу котла. Для обліку витрат тепла передбачено встановлення теплового лічильника СВТУ-10М фірми Семпал (схема виконання №9). Спускні трубопроводи прокладаються в підлозі котельні. Вода від дренажних трубопроводів відводиться зовні на вимощення. Трубопроводи ізолюються та огороджуються. Для видалення випадкових проливів води в котельні, в підлозі, передбачено трапи. Видалення повітря з трубопроводів котельні передбачено в верхніх точках трубопроводів, з встановленням автоматичних горизонтальних повітровідвідників. Регулювання відпуску тепла центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратою палива, згідно зовнішньої температури повітря. Крім цього, передбачається установка необхідних показуючих і реєструючих контрольно-вимірювальних приладів. Відведення димових газів здійснюється газоходом діаметром 300/360 мм через димосос, який поставляється комплектно з котлом, до існуючої димової труби висотою 36 м. На димоході встановлюються два вибухових клапана та труба подовжувач для компенсації при тепловому видовженні димоходу. Запроектований газохід теплоізольований виробництва «Версія Люкс». Димосос входить в комплект поставки котла.


Характеристика основного обладнання

№ з/п Основні параметри КВм(а) - 0,82
1 Номінальна теплопродуктивність, МВт 0,82
2 Теплоносій:
- температура, °С;
- тиск, кгс/см2

95
6,0
3 Розрахунковий ККД, % 81
4 Габаритні розміри, мм: довжина, ширина, висота 5800/2400/3460
5 Маса.кг 7500