UK-lang RU-lang

котли на біопаливі

енергетична незалежність

наш досвід - це вигідно

Київська обл. м. Миронівка, вул. Пироженко, 1

realizovani-proect pfoto 1

Основні конструктивні елементи будівлі

Існуюча будівля котельні, що підлягає реконструкції, та існуюча цегляна димовідвідна труба, діаметром 1,13 м в усті, висотою 30 м, знаходяться на території господарської зони обласної лікарні відновного лікування по вулиці Пироженка,1, в м. Миронівка, Київської області. Існуюча будівля котельні в осях «1-3» «Б-И» одноповерхова, прямокутної конфігурації в плані, габаритним розмірами 40,40 х 9,80 м, висота приміщень 5,55 м. в осях «1-3», «А-Б» прямокутної конфігурації в плані, габаритними розмірами 5,25x9,80 м, висота приміщення 4,65м. Конструктивною основою споруди є просторова система, яку складають поздовжні несучі стіни, об’єднанні в єдину просторову систему фермами, на які опираються плити покриття. Просторова жорсткість та міцність будівлі забезпечується сумісною роботою фундаментів, стін, ферм, та плит покриття.


Конструкції існуючої будівлі

Фундаменти - стовпчасті із збірних бетонних блоків та залізобетонних плит. Зовнішні стіни - із керамічної цегли. Каркас будівлі - колони-пілястри із керамічної цегли, ферми покриття - збірні залізобетонні елементи, плити покриття-збірні залізобетонні, шириною1500 мм. Дах - двоскатний, покрівля - двохшарова руберойдна, та з азбестоцементних хвилястих листів по дерев’яним кроквам. Підлога - бетонна. Двері і вікна - дерев’яні. Ворота - металеві. Перемички - залізобетонні збірні. Внутрішнє оздоблення - побілка вапняним розчином. При візуальному огляді встановлено, що основні конструктивні елементи існуючої котельні знаходяться у задовільному стані і придатні для подальшої експлуатації. В існуючому приміщенні котельного залу влаштовані віконні прорізи в кількості 11 шт., загальною площею 90,73 м2, що задовольняє вимогам ДБН В.2.5-28-2006.


В зв’язку з реконструкцією котельні проектом було передбачено:

  • Встановлення в існуючому приміщенні котлів КВм(а) - 0,82 та КВм(а)-0,50 на біопаливі (лушпиння соняшнику);
  • Виконання фундаментів під котли;
  • Пробивання в існуючих стінах отворів для проходження інженерних комунікацій;

Завантаження та розвантаження котлів з причепу автомобіля виконувалося за допомогою автокрану. Встановлення котла в приміщенні котельного залу здійснювалося за допомогою платформи для транспортування крізь існуючі ворота та розібраний підвіконний проріз. Розрахунковий термін експлуатації котла складає не менше 20 років. Застосування вантажопідйомних механізмів проектом не передбачалося. Вузли обладнання, арматури, вагою більше 50 кг, при виконанні монтажних робіт не використовувалися. Монтажні роботи, наладка технічного обладнання та інженерного забезпечення виконувалися підприємствами, що мають відповідну ліцензію на виконання цих робіт.


Теполомеханічна частина

Котельня призначена для опалення приміщень водолікарні та потреб бойлерної в м. Миронівка Київської області відноситься до другої категорії по надійності відпущення тепла. Проектом передбачалося встановлення двох твердопаливних котлів КВм(а)-0,82 та КВм(а)-0,50, виробництва ТОВ «Котлозавод «КРГЕР». Паливо - лушпиння соняшнику. Проектна потужність котельні складає -1,32 МВт (1,135 Гкал/год). Ввід в експлуатацію твердопаливних котлів передбачається в дві черги: 1-ша черга - котел КВм(а)-0,82; 2-га черга - котел КВм(а)-0,50. Робота котельні передбачає постійної присутності персоналу. В комплект поставки обладнання першої та другої черги входять: котел, дуттєвий вентилятор, димосос, повітронагрівач з вбудованим циклонам, ємність для золи, блок керування котлом, мережний насос внутрішнього контуру - GHNbasic 50-120F - 2 шт., мережний насос бойлерної - GHNbasic 65-190F - 2 шт., циркуляційний насос котлового контуру - GHNbasic 40-120F -1 шт., пластинчастий теплообмінник - СТА-500 кВт - 1 шт., бак компенсатор обє'му - ZILMET - 500 - 1 шт., керуючі, аварійні і контрольні датчики, водозапірна та запобіжна арматура. Всі монтажні роботи по встановленню котлів і обладнання механічної подачі палива виконувалися згідно паспортних даних на котли та обладнання. Теплоносій для систем опалення - вода з параметрами: Т1=95°С; Т2=70°С. Тиску мережі: у подавальному трубопроводі Т1 — 3,5 кгс/см2; у зворотному трубопроводі Т2 - 2,5 кгс/см2. Розрахунковий ККД котлів - 81%. Об’єм водогрійного котла КВм(а)-0,82 - 3,25 м3 Об’єм водогрійного котла КВм(а)-0,50 - 2,92 м3 Система теплопостачання - 2-х трубна закрита. Регулювання відпущення тепла - центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратами палива згідно заданої внутрішньої температури повітря. Відведення димових газів від запроектованих котлів КВм(а)-0,82 та КВм(а)-0,50 здійснюється через димососи, які входять в комплект поставки котлів, газоходами діаметром 300 та діаметром 350 мм в існуючу цегляну димову трубу висотою 30 м та діаметром 1300мм. На димоході встановлюються вибухові клапани та труба подовжувач для компенсації при тепловому видовженні димоходу. Запроектований газохід теплоізольований виробництва «Версія Люкс».


Теплова схема котельні

Вода із водопроводу подається до існуючих баків запасу сирої води, об’ємом 50м3 кожний, потім насосом до існуючої водопідготовки ХВО першої та другої ступенів та направляється на підживлення системи теплопостачання. Існуючими мережевими насосами К-100-65-200 та IR 65-160С зворотня вода Т=60°С подається до котлів, де гріється до Т=90°С та направляється в теплову мережу на опалення водолікарні та на потреби бойлерної. Для потреб бойлерної тепловою схемою котельні передбачається два контури циркуляції теплоносія: Перший контур (внутрішній котловий): котел - циркуляційні насоси GHNbasic 50- 120F - пластинчастий теплообмінник - котел. Другий контур (зовнішній бойлерної): пластинчастий теплообмінник - циркуляційні насоси GHNbasic 65-190F - існуючі трубопроводи бойлерної - пластинчастий теплообмінник. Для забезпечення температури зворотної води не нижче 60°С на вході в котел КВм(а)-0,82, передбачено встановлення циркуляційного насосу GHNbasic 40-120F. Для обліку витрат тепла передбачено встановлення двох теплових лічильників СВТУ-10М (варіант виконання - 8 та 9). Спускні трубопроводи прокладаються в підлозі котельні. Вода від дренажних та спускних трубопроводів відводиться зовні на вимощення на відстані 0,5 м від фундаментів. Трубопроводи ізолюються та огороджуються. Для видалення випадкових проливів води в котельні, в підлозі, передбачено трапи. Видалення повітря з трубопроводів котельні передбачено в верхніх точках трубопроводів, з встановленням автоматичних горизонтальних повітровідвідників. Регулювання відпуску тепла центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратою палива, згідно зовнішньої температури повітря. Крім цього, передбачається установка необхідних показуючих і реєструючих контрольно-вимірювальних приладів. Димососи входить в комплект поставки котлів.


Характеристика основного обладнання

№ з/п Основні параметри КВм(а) - 0,82 КВм(а) - 0,50
1 Номінальна теплопродуктивність, МВт 0,82 0,50
2 Теплоносій:
- температура, °С;
- тиск, кгс/см2

95
6,0

95
6,0
3 Розрахунковий ККД, % 81 81
4 Габаритні розміри, мм: довжина, ширина, висота 5800/2400/3460 5500/2400/2820
5 Маса.кг 7500 5900