UK-lang RU-lang

котли на біопаливі

енергетична незалежність

наш досвід - це вигідно

Київська обл. м. Миронівка, вул. Соборності, 1

realizovani-proect pfoto 1

Основні конструктивні елементи будівлі

Існуюча будівля котельні, що підлягала реконструкції, та існуюча металева димовідвідна труба, висотою 28 м, діаметром 700 мм, знаходяться в центральній частині міста Миронівка, Київської області, по вулиці Соборності,1 Існуюча будівля котельні одноповерхова, прямокутної конфігурації в плані, габаритними розмірами в вісях 24,0 х 8,75 м, висота будівлі 6,350 м. Конструктивною основою споруди є просторова система, яку складають поздовжні несучі стіни, об’єднанні в єдину просторову систему фермами, на які опираються плити • перекриття. Просторова жорсткість та міцність будівлі забезпечується сумісною роботою фундаментів, стін, ферм, та плит перекриття.


Конструкції існуючої будівлі

Фундаменти - стовпчасті із збірних бетонних блоків та залізобетонних плит. Зовнішні стіни - із керамічної цегли. Каркас будівлі - колони-пілястри із керамічної цегли, ферми покриття - збірні залізобетонні елементи, плити покриття - збірні залізобетонні, шириною1500 мм. Дах - односкатний, покрівля - двохшарова руберойдна. Підлога - бетонна. Двері і вікна-дерев’яні. Ворота - металеві. Перемички - залізобетонні збірні. Внутрішнє оздоблення - побілка вапняним розчином. При візуальному огляді встановлено, що основні конструктивні елементи існуючої котельні знаходяться у задовільному стані і придатні для подальшої експлуатації. В існуючому приміщенні котельного залу влаштовані віконні прорізи в кількості 6 шт., загальною площею 47,7 м2, що задовольняє вимогам ДБН В.2.5-28-2006.


В зв’язку з реконструкцією котельні проектом було передбачено:

  • встановлення в існуючому приміщенні котла КВм (а) - 0,82 на твердому паливі (лушпиння соняшнику);
  • виконання фундаментів під котел та підсилення підлоги під котельне обладнання;
  • улаштування вікон в котельній залі сітчастими рамами;
  • пробивання в існуючих стінах отворів для проходження інженерних комунікацій;

Завантаження та розвантаження котла з причепу автомобіля виконувалося за допомогою автокрану. Встановлення котла в приміщенні котельного залу здійснювалося за допомогою платформи для транспортування крізь монтажний проріз в зовнішній стіні по вісі «А», у межах осей «З» + «4», в існуючому віконному прорізі. Зовнішню цегляну стіну під віконним прорізом було розібрано до рівня підлоги. Після встановлення котла, розібрану частину стіни закладено керамічною цеглою марки М75 на цементному розчині М50. Відновлено існуючий віконний блок. Відновлену частину стіни з внутрішньої сторони було поштукатурено та пофарбовано в колір існуючих стін. Розрахунковий термін експлуатації котла складає не менше 20 років. Застосування вантажопідйомних механізмів проектом не передбачалося. Вузли обладнання, арматури, вагою більше 50 кг, при виконанні монтажних робіт не використовувалися. Монтажні роботи, наладка технічного обладнання та інженерного забезпечення виконувалися підприємствами,що мають відповідну ліцензію на виконання цих робіт.


Тепломеханічна частина

Котельня призначена для опалення приміщень залізнодорожнього вокзалу, гуртожитку та приміщень охорони м. Миронівка, Київської області та відноситься до другої категорії по надійності відпущення тепла. Проектом передбачалося встановлення котла КВм(а)-0,82. Паливо - лушпиння соняшнику , згідно ДСТУ 7123:2009. Проектна потужність котельні складає - 0,82 МВт. Теплоносій для систем опалення і вентиляції - вода з параметрами: Т1=95°С; Т2=70°С. Тиску мережі: у подавальному трубопроводі Т1 — 3,5 кгс/см2; у зворотному трубопроводі Т2 - 3,0 кгс/см2. розрахунковий ККД котла - 81%. поверхня нагріву котла - 35 м2 об’єм водогрійного котла - 3,25 м3 Система теплопостачання - 2-х трубна закрита. Регулювання відпущення тепла - центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратами палива згідно заданої внутрішньої температури повітря.


Теплова схема котельні

Вода із водопроводу подається до баку запасу сирої води, потім існуючими насосами до існуючої водопідготовки ХВО першої та другої ступенів, хімочищень вода направляється на підживлення системи теплопостачання. Існуючими мережевими насосами АК-65/250 та Х-100/80 зворотня вода Т=60°С подається до котла, де гріється до Т=90°С і надається в систему теплопостачання. Для забезпечення температури зворотної води не нижче 60°С на вході в котел, передбачено встановлення циркуляційного насосу котла.Для обліку витрат тепла встановленно тепловий лічильник СВТУ-10М фірми Семпал (схема виконання №9).Спускні трубопроводи прокладаються в підлозі котельні.Вода від дренажних трубопроводів відводиться зовні на вимощення. Трубопроводи ізолюються та огороджуються.Для видалення випадкових проливів води в котельні, в підлозі, передбачено трапи. Видалення повітря з трубопроводів котельні передбачено в верхніх точках трубопроводів, з встановленням автоматичних горизонтальних повітровідвідників. Регулювання відпуску тепла центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратою палива, згідно зовнішньої температури повітря. Крім цього, передбачалася установка необхідних показуючих і реєструючих контрольно-вимірювальних приладів. Відведення димових газів від запроектованого котла КВм(а)-0,82 здійснюється через димосос, який входить в комплект котла, газоходом діаметром 300/360 мм в існуючу металеву димову трубу висотою 28 м та діаметром 600мм. На димоході встановлюється вибуховий клапан та труба подовжувач для компенсації при тепловому видовженні димоходу. Проектуємий газохід теплоізольований «Версія Люкс». Димосос входить в комплект поставки котла.


Характеристика основного обладнання

№ з/п Основні параметри КВм(а) - 0,82
1 Номінальна теплопродуктивність, МВт 0,82
2 Теплоносій:
- температура, °С;
- тиск, кгс/см2

95
6,0
3 Розрахунковий ККД, % 81
4 Габаритні розміри, мм: довжина, ширина, висота 5800/2400/3460
5 Маса.кг 7500