UK-lang RU-lang

котли на біопаливі

енергетична незалежність

наш досвід - це вигідно

Київська обл. м. Миронівка, вул. Благовіщенська, 96

realizovani-proect pfoto 1

Основні конструктивні елементи будівлі

Існуюча будівля котельні, що підлягала реконструкції, та існуюча металева димовідвідна труба, діаметром 800 мм, висотою 27 м, знаходяться на території господарської зони районної лікарні по вулиці Благовіщенській, 96 в м. Миронівка, Київської області. Існуюча будівля котельні одноповерхова, прямокутної конфігурації в плані, габаритними розмірами 23,33 х 9,16 м, висота приміщень 5,5 м. Конструктивною основою споруди є просторова система, яку складають поздовжні несучі стіни, об’єднанні в єдину просторову систему фермами, на які опираються плити перекриття. Просторова жорсткість та міцність будівлі забезпечується сумісною роботою фундаментів, стін, ферм, та плит перекриття.


Конструкції існуючої будівлі

Фундаменти - стовпчасті із збірних бетонних блоків та залізобетонних плит. Зовнішні стіни - із керамічної цегли з облицюванням зовні силікатною цеглою. Каркас будівлі - колони-пілястри із керамічної цегли, ферми покриття - збірні залізобетонні елементи, плити покриття - збірні залізобетонні, шириною1500 мм. Дах - двоскатний, покрівля - з азбестоцементних хвилястих листів по дерев’яним кроквам. Підлога - бетонна. Двері і вікна - дерев’яні. Ворота - металеві. Перемички - залізобетонні збірні. Внутрішнє оздоблення - побілка вапняним розчином. При візуальному огляді встановлено, що основні конструктивні елементи існуючої котельні знаходяться у задовільному стані і придатні для подальшої експлуатації.


В зв’язку з реконструкцією котельні проектом було передбачено:

  • встановлення в існуючому приміщенні котла КВм (а) - 0,82 на біопаливі (лушпиння соняшнику);
  • виконання фундаментів під котел та підсилення підлоги під котельне обладнання;
  • пробивання в існуючих стінах отворів для проходження інженерних комунікацій;
  • монтаж кріплення газоходу до плит покриття котельного залу та існуючої димової труби траверсою.

Завантаження та розвантаження котла з причепу автомобіля виконувалося за допомогою автокрану. Встановлення котла в приміщенні котельного залу здійснювалося за допомогою платформи для транспортування крізь існуючі ворота. Розрахунковий термін експлуатації котла складає не менше 20 років. Застосування вантажопідйомних механізмів проектом не передбачалося. Вузли обладнання, арматури, вагою більше 50 кг, при виконанні монтажних робіт не використовувалися. Монтажні роботи, наладка технічного обладнання та інженерного забезпечення виконувалися підприємствами,що мають відповідну ліцензію на виконання цих робіт.


Теполомеханічна частина

Котельня призначена для опалення приміщень центральної районної лікарні в м. Миронівка Київської області і відноситься до другої категорії по надійності відпущення тепла. Проектом передбачалося встановлення котла КВм(а)-0,82. Паливо - лушпиння соняшнику. Проектна потужність котельні складає - 0,82 МВт (0,705 Гкал/год). Робота котельні потребує постійної присутності персоналу. В комплект поставки обладнання входить: котел, вентилятор дуттєвий, димосос, повітронагрівач з вбудованим циклоном, ємність для золи, блок керування котлом, керуючі, аварійні і контрольні датчики, водозапірна та запобіжна арматура. Всі монтажні роботи по встановленню котла і обладнання механічної подачі палива виконували згідно паспортних даних на котел і обладнання. Теплоносій для систем опалення - вода з параметрами: Т1=95°С; Т2=70°С. Тиску мережі: у подавальному трубопроводі Т1 - 3,5кгс/см2; у зворотному трубопроводі Т2 - 2,5 кгс/см2. Розрахунковий ККД котла - 81 %. Поверхня нагріву котла - 35 м2 Об'єм водогрійного котла -3,25 м3 Система теплопостачання - 2-х трубна закрита. Регулювання відпущення тепла - центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратами палива згідно заданої внутрішньої температури повітря.


Теплова схема котельні

Вода із водопроводу подається до баку запасу сирої води, потім насосом до існуючої водопідготовки ХВО першої та другої ступенів і направляється на підживлення системи теплопостачання. Існуючими сітьовими насосами ЗК-9м та ІИ 50-160МА зворотня вода Т=60°С подається до котла, де гріється до Т=90°С і надається в систему теплопостачання. Для забезпечення температури зворотної води не нижче 60°С на вході в котел, передбачено встановлення циркуляційного насосу котла. Для обліку витрат тепла було передбачено встановлення теплового лічильника СВТУ-10М. Спускні трубопроводи прокладаються в підлозі котельні. Вода від дренажних трубопроводів відводиться зовні на вимощення. Трубопроводи ізолюються та огороджуються. Для видалення випадкових проливів води в котельні, в підлозі, передбачено трапи. Видалення повітря з трубопроводів котельні передбачено в верхніх точках трубопроводів, з встановленням автоматичних горизонтальних повітровідвідників. Регулювання відпуску тепла центральне якісно-кількісне - продуктивністю насосів та витратою палива, згідно зовнішньої температури повітря. Крім цього, передбачається установка необхідних показуючих і реєструючих контрольно-вимірювальних приладів. Відведення димових газів здійснюється газоходом діаметром 300 мм через димосос, який поставляється комплектно з котлом, до існуючої димової труби висотою 27,0м та діаметром 800мм. На димоході встановлюється вибуховий клапан діаметром 250 та труба подовжувач для компенсації при тепловому видовженні димоходу. Запроектований газохід теплоізольований виробництва «Версія Люкс». Димосос входить в комплект поставки котла.


Характеристика основного обладнання

№ з/п Основні параметри КВм(а) - 0,82
1 Номінальна теплопродуктивність, МВт 0,82
2 Теплоносій:
- температура, °С;
- тиск, кгс/см2

95
6,0
3 Розрахунковий ККД, % 81
4 Габаритні розміри, мм: довжина, ширина, висота 5800/2400/3460
5 Маса.кг 7500